Nazmie Kasmi
Nazmie Kasmi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Nazmie Kasmi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1981, Nazmie Kasmi merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Stacioni Më I Ri". Në Dhjetor 1982, Nazmie Kasmi merr pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Vrulleve Të Jetës". Në Dhjetor 1983, Nazmie Kasmi merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Mësuesi Flokëbardhë". Në Dhjetor 1987, Mimoza Dhamo & Nazmie Kasmi marrin pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "I Duam Bukuritë"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1