TEKSTESHQIP

Nazmije Selimi
Mbetem Pozitiv
Lyrics

E vetme ndjehem sot ne k'te qytet pa fund ku ti mungon
Eshte erresira qe mbulon
E huaj ndjehem une ne k'te qytet qe shpejt ndryshon pa ty
te gjitha stinet jane njesoj...

Jane njelloj
E pranoj
Une pa ty me ngjyren gri jetoj e prap Ty te kujtoj.....

(refreni)
Kur te te marr malli per mua
nje sms te vetme shkruaj
dhe pozitiv do ti pergjigjem une prap deshirave te tua
Kur te te zere etja per mua
me kerko do jem aty ne pafundsi
e do te fal te premtoj pak Dashuri.

Shiu qe lagu rruget sot imazhin tend me solli pran
E silueten vizatoj
Mundohem te te pershendes por ti sme flet e buzeqesh
me jep mundesin te enderroj....

Me jep mundsin te fantazoj
E kohen ta ndaloj
Ne pritje do te jem e prap do te kujtoj

(refreni)
Kur te te marr....................
,....................

DËRGOI:
INFO
Autor i muzikës është Alfred Kaçinari.