A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ndoc Gjetja

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  27
(1944-2010)  
  • Origin:
  • Bërdicë Të Shkodrës 
BIOGRAFIA: Ndoc Gjetja is a popular writer. Kur Ndoc Gjetja ishte shtatë vjec, prindërit e tij u vendosën me banim në Lezhë, ku jeton edhe sot. Në vitin 1970, filloi të botojë poezitë e para. Merret vetëm me poezi. Eshtë autor i disa vëllimeve poetike. Një studiues i njohur e ka cilësuar Ndocin poet që di me çdo varg t'i bjerë bukur tastierës së humanizmit. Ndoc Gjetja është një prej poetëve më pranë shpirtrave njerëzore në poezinë shqipe bashkëkohore, apo siç e ka cilësuar një studiues...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Jorgo Bllaci

Ahmet Kolgjini

Fatmir Terziu

Betim Muço

Arshi Pipa

Mihal Gjergji

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Teodor Keko


Tags: Ndoc Gjetja

Ndoc Gjetja in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019