A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ndoc Papleka

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Lekbibaj 
  • Age:
  • 74
BIOGRAFIA: Ndoc Papleka is a popular writer. U lind në Lekbibaj (Tropojë). Ka kryer studimet e larta për gjuhë e letersi dhe ka punuar si mesues, redaktor, skenarist etj. Ka nisur të shkruaje poezi shume heret. Libri i tij i pare me poezi është: "Zeri Im". Me pas vijne vellimet me poezi "Ecim", "Ngjatjeta, Diell", "Rrathet e Lisit" etj....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Hiqmet Meçaj

Vasil Tabaku

Xhevahir Cirongu

Isuf Luzaj

Vath Koreshi

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Jorgo Telo

Jorgo Bllaci

Pjetër Budi


Tags: Ndoc Papleka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019