Ndoc Papleka
  • Vendlindja:
  • Lekbibaj 
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6

Ndoc Papleka është shkrimtar i njohur. U lind në Lekbibaj (Tropojë). Ka kryer studimet e larta për gjuhë e letersi dhe ka punuar si mesues, redaktor, skenarist etj. Ka nisur të shkruaje poezi shume heret. Libri i tij i pare me poezi është: "Zeri Im". Me pas vijne vellimet me poezi "Ecim", "Ngjatjeta, Diell", "Rrathet e Lisit" etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »