Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  273
(1866-1937)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Ndre Mjeda është një shkrimtar shumë i njohur. Ndre Mjeda, teolog, shkrimtar, gjuhëtar, deputet shqiptar nga Shqipëria. Ndre Mjeda që vetë nënshkruante 'Mjedja', poet i shquar dhe veprimtar patriot. Lindi në Shkodër nga Jakë Zefi (Kryeziu) e Luçije (Dominika) Thaçi, me origjinë nga Mirdita nga i ati, e nga Malcit e Pukës nga e ëma. Si i ri me intelekt të zhvilluar, i talentuar dhe studioz, tërhoqi vëmendjen e jezuitëve, të cilët menduan ta bënin prift. N'edukimin e tij patën ndikim shkrimt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Shto profile

zyrtare



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (5)

1
5
1
1
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Andon Z. Çajupi

Petro Nini Luarasi

Xhevahir Spahiu

Fatos Arapi

Faik Konica

Pashko Vasa

Odhise K. Grillo

Mitrush Kuteli

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Ndre Mjeda


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet