Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Shaffer Chimere Smith, Jr.
 • Vendlindja:
 • Camden, Arkansas 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Ne-Yo është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Shaffer Chimere Smith, Jr. i njohur me emrin e artit Ne-Yo, është një tekstshkrues amerikan i muzikës pop dhe R&B, prodhues i muzikës dhe kërcimtar. Karierrën e tij e filloi si tekstshkrues të këngës "Let me love you" kënduar nga Mario. Në vitin 2006 realizon albumin e tij të parë "In My Own Words", ku me këngën "So Sick" zë vendin e parë Shtetet e Bashkuara. Këngët që pasuan ishin "Because of You", "Closer", "Mad", "Miss Independent", etj. Në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Josh Turner

Ron Pope

Bobby Valentino

Tito El Bambino

Don Omar

Tom Boxer

Mika

David Bisbal

Sami Yusuf

Pitbull

Tags: Ne-Yo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet