Nehat Ferati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Dunav, Malësia E Karadakut 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
BIOGRAFIA: Nehat Ferati është një këngëtar i njohur. Nehat Ferati është diçka magjike. Të magjeps dhe të bën për vete. Me këngën, njeriu është rritur. Duke dëgjuar këngën, njërëzit e kanë mësuar historinë e tyre. Lum kush e interpreton këngën! Kështu është shprehur Nehat Ferati, këngëtar, instrumentalist dhe udhëheqës i Ansamblit kulturor “Gjilani” nga Gjilani. “Kur këndoj, e ndjej se po jetoj me personazhet e veprave epike, “Bukura e Dheut”, “Tanusha e Kralit” apo te kënga Motra e Gjergj Elez...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Dardan Shkreli

Hazir Qelaj

Luan Krasniqi

Avni Hadergjonaj

Morris

Fatmir Miroci

Xhevair Akulli

Hidaver Osmani

Alush Hamiti

Markelian Kapedani


Tags: Nehat Ferati

Krijo Një Kartolinë