TEKSTESHQIP

Neki Emra
Kur Te Erdha Ty Ne Dasem
Lyrics

Mora vesh se do martohesh
Erdha të të them të trashegohesh
Por une po vi ,Si lypsar i jetes tende
Taniii

Jo Jo skam ardhur,Te te shqetesoje
Por une kam ardhur,Te te them te trashegohesh

Jo Jo skam ardhur,Te te shqetesoje
Por une kam ardhur,Te te them te trashegohesh

Me qenke veshur moj me te bardha
Dhe krah per krah me tjetrin loze ket her
Eh une i mjeri rri ne nje qoshe
Rri vajtoj e qaj per te
E une te erdha ne mes te darsmes
E ta dhurova nje kajranjfil
E ta vendosa ne mes te flokve
Vashe o ty O per kujtim

Ne mes te verdhez,Kur une te shikoj
Kengen e ndarjes,Une per ty kendoj
E theva goten,Me lot ne sy
Per her te fundit,Pi marr per ty

2x
Me qenke veshur moj me te bardha
Dhe krah per krah me tjetrin loze ket her
Eh une i mjeri rri ne nje qoshe
Rri vajtoj dhe qaj per te
E une te erdha ne mes te darsmes
E ta dhurova nje kajranjfil
E ta vendosa ne mes te flokve
Vashe o ty O per kujtim

DËRGOI: