Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Cornell Iral Haynes, Jr.
 • Vendlindja:
 • Austin, Texas 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Nelly është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Cornell Iral Haynes, Jr., better known by his stage name, Nelly, is an American rapper, singer, songwriter, entrepreneur, investor and occasional actor from St. Louis, Missouri. Nelly embarked on his music career with Southern hip hop group St. Lunatics, in 1993 and signed to Universal Records in 1999. Under Universal, Nelly began his solo career in the year 2000, with his debut album Country Grammar, of which the title-track was a top ten hit. T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

50 Cent

Eminem

Kanye West

Daddy Yankee

Akon

Will.I.Am

Josh Turner

Usher

Enrique Iglesias

Luis Fonsi


Tags: Nelly

Krijo Një Kartolinë