A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nertila Koka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  78
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
BIOGRAFIA: Nertila Koka është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në disa filma: Telefoni i një mëngjesi (1987) si Lira, Duaje emrin tënd (1984) si Bora, Apasionata (1983) si motra e Arturit etj. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Mars 1986, Nertila Koka merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1986 me kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Manjola Nallbani

Rovena Dilo

Ganimete Jashanica

Sadete Shkodra

Mimoza Ahmeti

Vera Laçi

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Monika Salihu

Fitnete Tuda


Tags: Nertila Koka

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019