Nertila Koka
Nertila Koka
Nertila Koka
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Nertila Koka është këngëtare e njohur. Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në disa filma: Telefoni i një mëngjesi (1987) si Lira, Duaje emrin tënd (1984) si Bora, Apasionata (1983) si motra e Arturit etj.

Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria".

Në Mars 1986, Nertila Koka merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1986 me këngët "Mes Njerëzve Zemërmirë" dhe "Nje Lule Pranvere".

Në Dhjetor 1986, Nertila Koka merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Dy Gezime Ne Nje Dite".

Në Mars 1987, Nertila Koka merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1987 me këngën "Kenga Ime Jehon".

Në Mars 1988, Nertila Koka merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1988 me këngën "Ç't'i Them Vellait".

Në Prill 1990, Nertila Koka, Genc Iliadhi & Foel Grillo marrin pjesë në Kur Vjen Pranvera 1990 me këngën "Zemra Te Fal".

Në Dhjetor 1990, David Tukiqi & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Sagapo - Te Dua".

Në Dhjetor 1993, Nertila Koka & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Të Vramë Moj Dashuri".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ALDOooo ALDOooo  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2