Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka & Bashkim Alibali - Perhere Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Nertila

E bukur është për mua ajo ditë
plot ngjyra çel
se çdo fjalë e jotja e mirë
lehtas përkëdhel

Për herë të parë
unë veten time shikoja në sytë e tu
dhe një po unë brenda zemrës dëgjoja
fjalët befas dolën thashë të du

Bashkimi

Një ditëlindje në jetën time u shtua
jo s'e harroj
pse më dridhën fjalët e tua
me mall kujtoj

Ti e qeshur porsi era vrapoje
hej ndalu pak
dhe një lule ma rrëmbeve prej dore
ne pranverën kishim në çdo hap çdo hap

Nertila e Bashkim

Kjo dashuri që më dhe ti
është e bardhë si borë e zjarrtë që ndrin gjithmonë
dhe në zemrat tona do të çelë përherë
një këngë e re oh një këngë e re

Çdo gjë sot lulëzon jemi blerim i saj
si zogj kur fluturojnë ne lulet kapim çdo maj
dhe shokë jemi ne gjithë zemrat kanë një fole
tek nëna Shqipëri
e ndjejmë pranë dorën e saj

Nertila

E bukur është për mua ajo ditë
plot ngjyra çel
se çdo fjalë e jotja e mirë
lehtas përkëdhel

Për herë të parë
unë veten time shikoja në sytë e tu
dhe një po unë brenda zemrës dëgjoja
fjalët befas dolën thashë të du

Bashkimi

Një ditëlindje në jetën time u shtua
jo s'e harroj
pse më dridhën fjalët e tua
me mall kujtoj

Ti e qeshur porsi era vrapoje
hej ndalu pak
dhe një lule ma rrëmbeve prej dore
ne pranverën kishim në çdo hap çdo hap

Nertila e Bashkim

Kjo dashuri që më dhe ti
është e bardhë si borë e zjarrtë që ndrin gjithmonë
dhe në zemrat tona do të çelë përherë
një këngë e re oh një këngë e re

Çdo gjë sot lulëzon jemi blerim i saj
si zogj kur fluturojnë ne lulet kapim çdo maj
dhe shokë jemi ne gjithë zemrat kanë një fole
tek nëna Shqipëri
e ndjejmë pranë dorën e saj, përherë


Ky tekst u dërgua nga Elva / Eduart Nonaj

Nertila Koka & Bashkim Alibali - Perhere Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhere Me Ty".
3. Video është e këngës "Perhere Me Ty", por nuk këndohet nga Nertila Koka & Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nertila Koka:


Komente 0