TEKSTESHQIP

Nertila Koka
Me Prit
Lyrics

Vetem nga nje fjale,
vec nga nje fjale ike ti
ndaj motivin tone
vetem po kendoj tani.

Por mundohem kot
mundohem kot shoku im
kjo vetmi me sjell
kjo vetmi me sjell kaq trishtim.

lalalala
lalalala

Po kudo qe te jesh edhe ti
Pa mua dot s'kendon..e di

Dashuria brenga s'do te kete
si ka dite te vrenjtura ne maj
ikin vete dhe dita behet qelq
ne cast.

Lumturine se prish dot nje fjale
jeta jone s'eshte vetem nje dite
kush dashuron di dhe te fale
me prit.

Kujtoj portretin tend
si det me ngjan
mbeshtetur lehte mbi piano
kur floket rane.

lalalala
lalalala

Vetem nga nje fjale,
vec nga nje fjale ike ti
ndaj motivin tone
vetem po kendoj tani.

Por mundohem kot
mundohem kot shoku im
kjo vetmi me sjell
kjo vetmi me sjell kaq trishtim.

lalalala
lalalala

Po kudo qe te jesh edhe ti
Pa mua dot s'kendon..e di