TEKSTESHQIP

Nertila Koka
Emri I Studentit
Lyrics

Jo s'ka rendesi t'ju them
Se cila vajze jam se ç'emer une kam
Mjafton t'ju them se jam studente

Zemren plot freski me syrin kaltersi
T'ju them kjo zemra ime per juve kendon
T'ju them se gjithe agimet sot me ftojne

Ne zemren time kam nje det me dashuri
Dhe nje det me kenge e kam
Per ty moj jete qe me mban ne gji
Si nje stine e bukur jam

Pranveren po te doni ta shikoni ju
Jo mos u mundoni shume
Ajo mepare se kudo ja vjen ketu
Vjen tek ju e vjen tek une

Te gjithe qe sot mbani nje emer student
Ju pershendes me gaz me kete kenge te re
Pranvera e madhe e lumturise
Ne zemrat ka bere fole x2

Kjo jete me gaz me sjell
Mes jush une jam perhere
Si nje lule e rritur ne pranvere