Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Nertila Vreto - Valle Rrajces  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.6 / Votuan:  14

Komente

Asnjë Koment

30/11/2012

2012-11-30T07:46:32+00:00Valle me ylber

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale

Kush ndrit si ylber në valle?
Kush ngjan porsi shtojzavalle?

Valle e rrajces kaq e bukur,
dridhet vasha porsi flutur

Fluturo, fluturo valle me ylber
fluturo, fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)

Se ç'u mërguan sorkadhet
kur në fshat filluan vallet

se ngjanin vashat o
më sorkadhe se ato

Fluturo, fluturo valle me ylber
fluturo fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x4)

vallja jonë ndizet flakë
e mbush malin me zambak

vash e Rrajcës me stoli
te gjithë ty te kan zili

Fluturo, fluturo valle me ylber,
fluturo, fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)

fluturo fluturo valle me ylber
fluturo fluturo dhe mua më mer

Dhe më ço në ato male
kur në borë çelin petale (x2)


Ky tekst u dërgua nga Aferdita Krasniqi
Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet