TEKSTESHQIP

Neti Fermini
Si Je Zemër
Lyrics

SI JE ZEMËR A JE MIR
A T'KUJTOHET ZANI IM
TELEFONIN MOS E MBYLL
MOS  THUAJ SE JAM GABIM

SI JE ZEMËR A JE GJALL
A SE NJEH DASHNIN E PAR
EDHE SHPIRTI S'DON MEM DAL
PA TI THON VEQ DY FJAL

refren:
NË DITËN E NDARJES TON
MU KREJT FAJIN MA KE LAN
UN S'KAM DREJT AS MET GJYKU ,BRE ZEMËR
ZOTIT JA KAM LAN

DOT JETOJ YMËR SA T'KAM
POR E DI SE FAJ NUK KAM
VEÇ TI TË KAM PAS N'KËT JET
E T'KAM PAS HASRET

ME TY JETËN E KAM NDA
TË KAM DASHT SI SYT E MI
ÇFAR TË KEQE TË KAM BA
QË MA S'DON MEM PA
INFO
Nisur nga dëshira për të na dhuruar diçka artistike që do të mbetet në videotekën shqip, ky krijim muzikor është finalizuar tek publiku i përpunuar shumë bukur me videoklip, video produksionin e të cilit e përgatiti General Films. Videoklipi u publikua më 19 Shkurt 2017. Këngës i janë përshtatur vargjet nga Ejup Shabani.
 Neti Fermini e ka edhe një dozë të fortë artistike, e këtë e tregon më së miri në këtë baladë. Kjo këngë është realizuar nga Pleo Gashi dhe Nusret Asani nga “NP-Records”, ndërkaq teksti është shkruar nga tekstrshkrursi i njohur i shumë hit baladave Ejup Shabani. Këtë këngë e ka zbukuruar edhe më shumë pjesmarrja e violines, ekzekutuar mjeshtërisht nga violinisti Mentor Sylejmani. Videoklipi është punuar nga “General Films” dhe skenat janë xhiruar në natyrën mbreslënëse të Pelisterit.