Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Nexhat Halimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nexhat Halimi është një shkrimtar i njohur. Publicist, poet, prozator e dramaturg, Nexhat Halimi, shkollën fillore, gjimnazin dhe Fakultetin Filozofik – Gjuhë e Letërsi Shqiptare i mbaroi në Prishtinë. Është nga një familje, e cila – para thikës serbe, iku nga viset e Toplicës më 1878, nga fshati Tullar dhe u strehua në Kosovë. Ende në bankat e gjimnazit botoi një libër me poezi, një dramë dhe një roman. Atëherë shkroi dhe romanin e dytë, i cili mbeti në sirtarët e redaksisë së Plejadës dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Ali Huruglica

Mehmet Bislimi

Enver Gjerqeku

Gani Xhafolli

Halil Xani

Fahredin Shehu

Sulejman Krasniqi

Abdullah Konoshevci

Avni Azizi

Adem Zaplluzha

Tags: Nexhat Halimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet