Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Osmani - Moj Kosove Nuri I Lavdise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

ooo moj kosove nuri i lavdise
nderi maleve o te malsise
po t´kendoj si djal shqiperie
n´qifteli ni kange trimnie
koh pas kohe oh ke rrit burra
tuj te knu pushket o neper kulla
te falem gjakun dhe rinin¨
o me ta pru kosove lirine

ooo prap dikush hatrin s´ta ka
n´halle n´vujtje dojn me t´pa
djepi yt perkund sokola
shot galicen por si shqiponja
ded gjon luli o anton cetta
o pajtun gjaçet o n´troje t´veta
kshtu i don kombi bijt e vet
me u lidh fort e mos me u tret

ooo ty te dojn kosove me zemer
kem ni gjak e gzojm ni emer
sa t´ket diell mbi ne me ra
jem shiptar skemi me u n´da
dit ma te bukra po na vijn
o per kosove e per shipnin
le ta din kush e ka merakun
na n´dan zjarri sna n´dan gjaku

le ta din kush e ka merakun
ooo na n´dan zjarri e po sna n´dan gjaku


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Nexhat Osmani - Moj Kosove Nuri I Lavdise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosove Nuri I Lavdise".
3. Video është e këngës "Moj Kosove Nuri I Lavdise", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:


Komente 0