Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Osmani - Asnjeher Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

A pse skam fuqi,
Që t'bëj ta kuptosh
Se sa shumë unë ty të dua
Ç'është e jotja dashuri për mua

Me asgjë n'këtë botë,
S'mund të t'krahasoj
Por të paktën ti më lejo,
Ta hap zemrën e të tregoj,
Se për ty kurrë nuk do t'ndaloj

Asnjëherë moj asnjëherë,
një mundësi pse nuk ma dhe?
Asnjëherë moj asnjëherë,
të t'rrëfehem nuk më le, Jo!
Dy lumenj që kurrë s'u bashkuan,
Jemi unë dhe ti
Derdhur, në gurrë plot dashuri!

A thua kështu, Zoti më dënoi
E pa ty të jem i vetëm,
në errësirë ta kaloj jetën.
E kjo dashuri,
Nuk mund të lulëzoj,
Por të paktën ti më lejo,
Ta hap zemrën e të tregoj,
Se për ty kurrë nuk do t'ndaloj

Asnjëherë moj asnjëherë,
një mundësi pse nuk ma dhe?
Asnjëherë moj asnjëherë,
të t'rrëfehem nuk më le, Jo!
Dy lumenj që kurrë s'u bashkuan,
Jemi unë dhe ti
Derdhur, në gurrë plot dashuri!


Ky tekst u dërgua nga Ocki   smartnessNexhat Osmani
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Nexhat Osmani - Asnjeher
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Asnjeher".
3. Video është e këngës "Asnjeher", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:


Komente 0