TEKSTESHQIP

Nexhat Osmani
Krisi Pushka Pram
Lyrics

Oooooo zot krisi pushka pram
Qatje posht ne katun
Than Se e vran isufin pram
Ooooo kaje nane kaje
Than se e vran oo Isufin pram
Ooo kaje e zeza nane

Eeeejj amanet oo po jau la
Mos me qel tjeter dugaj
Mos me mat me terezi
Se nuk kishte gja ma zi
aaa kaje nane kaje
Se nuk kishta gja ma zi
Ooo kaje e zeza nane

Eeejj amanet tyy mor vlla
Zi per mue e sa dot majsh
Sa dot majsh vlla zi per mu
Drejt more vlla ty me t'kallxu
Sa te marr kalin n'mal me shku
E ta mushi plot me dru
Kthena mrapa kush me me nihmu
Njanin krah me ka thamu
Aaaa kaje nane kaje
Njanin krah me ka tha mu
Ooo kaje e zeza nane

Eeeeh amanet ty ooo moj moter
Zi per mue sa dot majsh
Sa dot majsh moter zi per mu
Drejt oo vlla ty me te kallxu
N'fis te huj un jam qellu
N'fis te huj une jabanxhi
Atje s'mlajn vlla me t'majt zi
Aaaa kaje nane kaje
Atje s'mlajn vlla met majt zi
Ooo kaje ee zeza nane

Eeejj amanet ooo ty moj gru
Zi per mu sa do te majsh
Sa do te majsh ti zi per mu
Drejt oo njeri me te kallxu
Sa te marr knatat e t'shkoj n'kru
Ti shoh shoqet qysh ja ndrru
Menjeher menja ka me me m'shku
Lyp oo veni me u martu
Kurr skan vdek burrat per mu
Burri jem ty ke me kan
Per ty kan moter e nane
Aaa kaje nane kaje
Per ty kan moter e nane
Ooo kaje ee zeza nane

Eee amanet ooo ty moj nane
Zi per mua nane sa do t'majsh
Sa do t'majsh nane zi per mue
Ooo drejt oo bir oo me t'kallxu
Sa te ka ymer nana me jetu
Del pranvera qyqja me knue
Rrem em Rrem oo ka mej nihmue
I nihmon nana rrem em rrem
Deri ta gjoj ni djal te ri ee
T'ja vesh tirq ooo dhe gjurdi eehh
Tirq gjurdi e at allti eeh
Edhe shoken plisen e ri eehh
Dal ne stog e i rri karrshi eeh
Rrin karrshi nane bash ne stog
Aaa nashta ma hek pak mallin tan
Kaaaaaaajj aaa ee zezaa nanneeeee

DËRGOI: