TEKSTESHQIP

Nexhat Osmani
Moj Kosove Nuri I Lavdise
Lyrics

ooo moj kosove nuri i lavdise
nderi maleve o te malsise
po t´kendoj si djal shqiperie
n´qifteli ni kange trimnie
koh pas kohe oh ke rrit burra
tuj te knu pushket o neper kulla
te falem gjakun dhe rinin¨
o me ta pru kosove lirine

ooo prap dikush hatrin s´ta ka
n´halle n´vujtje dojn me t´pa
djepi yt perkund sokola
shot galicen por si shqiponja
ded gjon luli o anton cetta
o pajtun gjaçet o n´troje t´veta
kshtu i don kombi bijt e vet
me u lidh fort e mos me u tret

ooo ty te dojn kosove me zemer
kem ni gjak e gzojm ni emer
sa t´ket diell mbi ne me ra
jem shiptar skemi me u n´da
dit ma te bukra po na vijn
o per kosove e per shipnin
le ta din kush e ka merakun
na n´dan zjarri sna n´dan gjaku

le ta din kush e ka merakun
ooo na n´dan zjarri e po sna n´dan gjaku

DËRGOI: