Nexhip Xhaferi
Nexhip Xhaferi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Nexhip Xhaferi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Nexhip Xhaferi është një nga vëllezërit Xhaferi, nga Kosova, qyteti i Lipjanit. Rrjedh nga një familje fisnike e të ndershme. Nexhipi po qysh nga femiria ka qenë i prirë për këngë dhe art. Nexhipi ka vijuar shkollën fillore ne Gjermani, kurse në Suedi ka perfunduar gjimnazin dhe shkollën e artit (Teatrit) dhe është marr me muzikën, klaviatur, kenge dha ka pasur nje album të tij. Ku edhe vet Nexhipi bragtis muziken dhe i kthehet islamit dhe i bash...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0