Nexhmedin Syla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
BIOGRAFIA: Nexhmedin Syla është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Artisti Nexhmedin Syla, perveç 5 audio albumeve dhe video albumeve me mbi 60 kenge ka të botuara mbi 200 pika muzikore/ popullore dhe folklorike për nevojat programore të Radiotelevizionit të Prishtinës-nëse nuk janë dëmtuar nga okupatori serb pas pushtimit me force te RTP dhe Produkcionit-Fabrikes se kasetave. Ne te gjitha kenget; tekstet dhe muzika: Nexhmedin Syla, ndersa kenga per Adem Jasharin sipas se ciles titullohet dhe albumi "M'THIRRI LI...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare



Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Breaker G

Xhelal Xheladini

Viagra

Chika

Nysret Hyseni

Alban Emiri

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Nusran Fera

Orhan Zeneli

Burim Kastrati


Tags: Nexhmedin Syla

Krijo Një Kartolinë