Më mbaj mend (për 1 muaj)


NG - Real Life

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Real Life".
3. Video është e këngës "Real Life", por nuk këndohet nga NG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

NG - Real Life  (Feat. Toni)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/10/2019

2019-10-18T19:36:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Real Life" kënduar nga NG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga NG i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Stresi - Real Life

It’s bad boy for life
Prra-Praa

Jeta shum shum high jam shum chill
Smunesh me me mrri se jom real
Jeni shum t’holl sikur fill
Real me business e jo deal
BAD BOYS 4 LIFE
Nuk e din se ca o tuta (ca o tuta)
Se neve kshtu na msoi rruga (na msoi rruga)
100 probleme me mangupa
Se neve na nje krejt rruga

Se per ju skom fill
Ndjenjat me koh i kom kill
Seni osht shum ill
Big ill meek mill
A je tu e ni hallakam trip t’ri
Mos em thuj qe ti se di
Jam ma i madhi n'ket shqipni
Tash u ktheva prap n'ket rrep
Se po ni po bojn vec llafe
Thash ta perdhunoj estraden
Ka met rrepi ndur t'grave
Kan fol mas shpine
Se e din qe sjom kon ksajve
Ca me bo ka ni her
Na po bina nder dajve
E dhezi 1
E dhezi 2
E sem han raku jo per ty
I dhezi 3 se kom dashni per shokt qe kom lon n'qeli
Une fjalen jau kom dhon se kena me u pa n’liri
BAD BOYS 4 LIFE jan shum
Kejta jan shokt e mi
Se kom me shku e kom me ardh
Ndoshta prap mu kan me m'marr
Se sem han raku krejt e din
Une jom tip i marr
Oh yeee
I’m free
Po lirin skom me jau fal
32 72 kan me dal ku t'dal
BAD BOYS 4 LIFE
The only real click in ALBANIA
T’dhifsha listn e dasmes nese juve sja u merr menja
Ohh no
Jo mo jo nuk kom ndjenja
Vec sa tju zo krejtve kam m'ju lon pa ndjenja
Kur u bon kta bira kurvash me m'kallxu se cka o rruga
Se sa her m’kan has mu i kom bo me pshurr en tuta
Edhe ca jan munu kan ardh me 100 mangupa(me100 mangupa)
BAD BOYS 4 LIFE
Nuk e din se ca o tuta (ca o tuta)
Se neve kshtu na msoi rruga (na msoi rruga)
100 probleme me mangupa (mangupa)
Se ne na nje kejt rruga (kejt rruga)
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
Hajde Hajde kejt
hajde rruga
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
RRUGA
Se neve na nje kejt rruga
S'jom gjaknxeht tip i qet vij me t’ftof
Jam doraci dora vet s'luj bllof (s'luj bllof)
S'jom per vete e ndaj buken me kta shok (you know)
Se qata i kom kraht e ngroht
Tupac s'ka dek Tupac o gjall
So mo i zi po i bardh
Prej dites qe hina n’rrep
kshtu u fol neper mahall
Nuk jam hut e as budall
Boj vec vepra e jo fjal
BAD BOYS 4 LIFE nuk din me fal
Me nxis po pres castin me shfytzu rastin
Se kur jom mrena mas shpine shum veta flasin
Heh shum veta flasin
Ju kallxojm na kur n'rrug te na let hasin
BAD BOYS 4 LIFE
Nuk e din se ca o tuta (ca o tuta)
Se neve kshtu na msoi rruga (na msoi rruga)
100 probleme me mangupa (mangupa)
Se ne na nje kejt rruga
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
HAJDE KEJT KEJT KEJT
HAJDE RRUGA
KEJT RRUGA
KEJT RRUGA
RRUGA
Se neve na nje kejt rruga

Stealth - Real Life

Stealth refrain (2x) :
Shqipe lejni lojnat, ktu asht real life
Shqipe leni kamrat, ktu asht real hype
Shqipe jeni n'ondrra, ktu asht real crime

Stealth :
Ton po thojn jon n'rrug, po n'rrug i thojn oborrit
Kto tipa e din shum mir, se kto rrug jau hapin vorrin
Seni ner makin, na keni ke dera e shpis
Sinjali M'kallxon rrugen, na keni ne tu trokit
Shqipet bin viktim, se do tipa jan pidha
Ma shqipes sju ha raki, nuk e din qa asht frika
Makin me gjama t'zii, na keni ne n'rrug me gjipa
Maska me doreza, veq jau shprazim dy klipa
Ti vjen me 30 vet, po na shqipe nuk prekem
Ti vjen me thika leva, po na shqipe nuk tremem
Na e kena n'brez, kush guxoj lej tboj veten
Ju po doni rrug, na jau japim patenten
Shqipet nuk folin qka din, shqipet po folin qka nin
Shqipe ki kujdes, pi hap vetes naj vrim
Na se kem problem, se gishti na rrin i lir
Na e kem problem, kur problemi nuk asht zgjidh

Stealth refrain (2x) :
Shqipe lejni lojnat, ktu asht real life
Shqipe leni kamrat, ktu asht real hype
Shqipe jeni n'ondrra, ktu asht real crime

Vinz :
Kujdes fjalet si i gjun, se masnej gjuhesh me plum
Veshtir t'ruhesh kur kruhesh, vim na ju hekim kur dum
I bim thaset me dhun, sikur thaset me grun
Dikur kerkoshim pun, tash nuk kena koh per gjum
Na levizim ma shum, budalliqe ka t'dum
Bullafiqe zootat t'tham, t'vertetn na kan bo t'smut
Levizje t'ulta, prej zive duhet me nejt urt
Se kerkojn tet kapin, mprapa hekrave met zbut
Po na nuk zbutna, kujt nuk i tutna
U dalim pra qofshin t'eger a huta
Po deshte me grushta, thika me pushka
Ua bojm gropen edhe, me pas vesh bullet proofa
Se rrugen ta bojm ferr, ktu emri fol vet
Hellbanianz my shqipe, ma real ske ku gjen
Ju shqipe pa vler, ma shqipe skifter
Mos me ma shqipe, se ma shqipe trut n'er

Stealth refrain (2x) :
Shqipe lejni lojnat, ktu asht real life
Shqipe leni kamrat, ktu asht real hype
Shqipe jeni n'ondrra, ktu asht real crime

Bon Jovi - Real Life

You - you got a nasty reputation
We're in a sticky situation
it's down to me and you
So tell me - is it true
they say there ain't nobody better
Well now that we're together
Show me what you can do
You're under the gun
Out on the run
Gonna set the night on fire
You're out on the run
Under the gun
And playin' to win

Raise your hands
When you want to let it go
Raise your hands
When you want to let a feeling show
Raise your hands
From New York to Chicago
Raise your hands
From New Jersey to Tokyo
Raise your hands

I - I've been out on the front line
Where you'll go down if you waste time
They'll walk all over you
But I - I ain't here looking for surrender
I'll raise the flag if you'll defend her
It's up to you
You're under the gun
Out on the run
Gonna set the night on fire
You're out on the run
Under the gun
And playin' to win

Raise your hands
When you want to let it go
Raise your hands
When you want to let a feeling show
Raise your hands
From New York to Chicago
Raise your hands
From New Jersey to Tokyo
Raise your hands
Raise your hands

(solo)

Raise your hands...
Raise your hands...

Raise your hands
When you want to let it go
Raise your hands
When you want to let a feeling show
Raise your hands
From New York to Chicago
Raise your hands
From New Jersey to Tokyo
Raise your hands

Raise your hands
Raise your hands
Raise your hands
Raise your hands
Raise your hands
Më Shumë Këngë Nga NG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet