Nick Jonas

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Emri i Vërtetë:
  • Nicholas Jerry Jonas
  • Vendlindja:
  • Dallas 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Nick Jonas është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Nicholas Jerry Jonas është një tekstshkrues, këngëtar amerikan dhe aktor i njohur më së shumti me grupin "Jonas Brothers" të cilin e formoi me vëllezërit e tij Joe Jonas dhe Kevin Jonas. Aktualisht ai ka formuar edhe një bend tjetër "Nick Jonas and the administration" ku në vitin 2010 lansoi albumin e tij të parë. Është i biri i Denise, një ish mësues i shenjave dhe këngëtar. Mamaja e tij ka tre prejardhje, atë irlandeze, gjermane dhe italiane. N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ed Sheeran

James Arthur

Justin Bieber

Jason Derulo

Chris Brown

David Bowie

Adriano Celentano

Chris Cornell

Louis Armstrong

Lionel Richie


Tags: Nick Jonas

Krijo Një Kartolinë