A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nickelback

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
BIOGRAFIA: Nickelback is a very famous group/international artists. Nickelback është grup roku kanadez, i formuar nga Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake dhe Brandon Kroeger në vitin 1995. Grupi Nickelback luan dhe llojet e muzikës pop, country, hard rock dhe post-grunge. Grupi Nickelback është njëra nder grupet më të suksesshme kanadeze, ka arritur të shes mbi 30 milion materiale në të gjithë botën. Deri më tani ka 7 albume : "Hesher" i vitit 1996 me 7 kënge, "Curb" me 12 kenge, gjithashtu i vitit 1996...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Camila

Script

Il Divo

Hoobastank

Kudai

Corrs

O-Town

Ha-Ash

Us5

Big Time Rush


Tags: Nickelback, Nickleback

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019