A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nicki Minaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  59
  • Emri i Vërtetë:
  • Onika Tanya Maraj
  • Vendlindja:
  • Saint James 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nicki Minaj është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Onika Tanya Maraj ose e njohur si Nicki Minaj (shqiptuar: Nik-ki Mënaazh), është këngëtare e hip hop dhe R&B e cila u bë e njohur duke qënë pjesë e grupit të njohur repper Young Money. Ajo u transferua në Queens zonë në New York City, që fëmijë dhe u diplomua nga LaGuardia High School në vitin 2003. Minaj ka filluar karrierën e saj muzikore në vitin 2007, pasi ajo lëshoi përmbledhjen muzikore të saj të parë Playtime Is Over. Përmbledhja e këng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Miranda Lambert

Kelly Clarkson

Ciara

Britney Spears

Katy Perry

Christina Aguilera

Beyonce

Jennifer Hudson

Lady Gaga

Nicole Scherzinger


Tags: Nicki Minaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019