Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nicole Scherzinger

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
 • Vendlindja:
 • Honolulu, Hawaii 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Nicole Scherzinger është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Nicole Scherzinger is an American recording artist, actress and television personality. After reaching one-hit wonder success with girl group Eden's Crush, she signed with Interscope Records in 2003 as a member of the Pussycat Dolls, a burlesque troupe turned-recording act. During her time as lead singer, Scherzinger generated controversy concerning the emphasis of her role in the group. The group established themselves as a prominent girl group ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Keri Hilson

Beyonce

Jennifer Hudson

Kelly Clarkson

Britney Spears

Christina Aguilera

Nicki Minaj

Pink

Jazmine Sullivan

Alessandra Amoroso

Tags: Nicole Scherzinger, Pussycat Dolls


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet