Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niil B - Drama Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Po kthehem mrapa na pak
kur qitem hapa na bashk
E njejt so nataaaa!
A qesim hapa na prap?
netet e gata na bashk
Shum un u lutaaaa!
Gabimi bohet shpejt fjala m’fal del kadal
hapi ma kadal s’bohet pytja ka po dal?
Ose ku je qysh je tu u ndje?
1 kom n’tok e tjetren n’dhe.
Kur e morra vesh qe njejt kurgjo so mo
i njejt me ty nuk jom mo.
Gjith mu ka dok gjithqka kur m’ke thon ti je kurgjo,
menime t’kqija shkaku teje nuk kom mo.
Gzimin bashk na se kena nda
e keqja m’ka majt me vjet sakt nuk e di sa.
Veq e di qe me ty ma shum n’andrra
se n’realitet jena pa.
Ta jap un krahun edhe pse ti nuk ma dhe,
kur afrona m’del mu pytja pse a je ti pernime?
A un kom gjet dashni e po ma bon t’kjart qe un skom dek dje,
pe shoh skom jetu pernime.
Hajde tash na dy krejt pi harrojna,
dalim peshkojna mir kalojna.
Se prej teje mendova qe mir po msona
ama lapsin vizatojna.
Mos i harro qka kena thon na,
anash problemet krejt i lojna.
A kthehem n’diten e par?
njoni tjetrin shum te dojna.
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urrej!
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urrej!
Tu m’kshyr n’sy mtha pa ty si pa sy
po se kuptova pse do sene nuk mi thojke n’sy?
Kur tham u kry shum sene mu sillen n’kry kur eca s’guxova as kryt me kthy.
Ta kom lexu n’sy se prej syve n’menime t’kom hy ndjenja u thy kur e kuptoj qe s’jena njo tasht jena dy!
N’tavolin zbrasti mo sum ki fjalt me mu mi shty gabime patem te dyt fajet nuk po ti lo veq ty.
Ti pom urren edhe pse mas miri ti e din pranija jem sa vlen
pse sum ngove kur thash nuk ja vlen?
Loti munet mu ter po ndjenjat s’munen mu shterr veq po luftojna mi nxerr pi oqeanit ma t’fell.
Malli m’ka mar met mar me t’kallxu sa malli m’ka mar,nata po t’bjen mengjesi po vjen me t’mar!
Nuk dashta n’mendje me t’majt ty sikur barr, po qekjo kang ma qeli qet varr.
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urrej!
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urrej!
Rruga m’ka halit rruga m’ka thy rruga m’ka ngjit rruga m’ka pru n’pozit me lule n’dor me t’prit.
Ja nisi shi at dit kur u takum at dit
si u pam fillun flutrat n’bark me livrit!
Ti sot kesh po as ni rresht i jem nuk po kesh, se rreshtat e mi t’majn mend veq tu kajt edhe tu hesht.
Kur tha qe nuk po kthehesh mu dok qe m’bonen vesht! se nuk kom desht mos me t’dhon qka ke desht.
Na mo sjena pom qudit sa leht pe thu!
boll kom fol ma shum s’du mu arsyetu.
N’prallat e tua un gjithmon jom ujku
se tkom friksu tu kshyr me t’surprizu.
Ti ike s’besova po tasht m'binde
si dielli t’pash tu perendu po mo nuk linde!
Po kur je kon me mu je dok ma mir diqysh spo di t’njejten bukuri spe ki kur po je perkrah ti.
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urreeeej!
My babe mo kurgjo sosht okej!
Amo pergjigjen nuk pe gjej?
Ti urrejem un spot urreeeej!
Po kthehem mrapa na pak
kur qitem hapa na bashk
E njejt so nataaa!
A qesim hapa na prap? netet e gata na bashk
Shum un u lutaa!
NiiL B
Publikimi: 06/03/2022
Teksti: NiiL B
Produksioni: Floriant Salihu (Flow)
Video Produksioni: Flowproduction


Niil B - Drama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drama".
3. Video është e këngës "Drama", por nuk këndohet nga Niil B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga NiiL B:


Komente 0