Audio

Nikollë Nikprelaj - Ta Hangsha Zemrën


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/08/2013

2013-08-10T17:42:30

Këngë e albumit:

"Darsma Jonë"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ta Hangsha Zemrën" kënduar nga Nikollë Nikprelaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nikollë Nikprelaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardiana Kabashi - Ta Hangsha Zemrën

Ta hangsha zemren
Oh ta hangsha zemren
E at synin si filxhan
Qysh je pa behane
Ma ke trupin si allton

Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy
Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy

Oh ta hangsha buzen
E at faqe sikur moll
Si e vizatume dukesh me belin e holl

Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy
Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy

Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy
Kjo nat e lumja nat
Po me duket si nje sahat
Kur po luj o shpirt me ty
Tjeter sdu me pa me sy

Fadil Kodrolli - Ta Hangsha Zemrën

Oh ta hangsha zemren, e at buzen si qershi.
Si e vizatume, po me dokesh me syt e zi.

Kjo nate e lumja nate, po me duket si ni sahat.
Kur po luj oh shpirt me ty, tjeter sdu me pa me sy.
Kjo nate e lumja nate, po me duket si ni sahat.
Kur po luj oh shpirt me ty, tjeter sdu me pa me sy.

Oh ta hangsha zemren, e at faqen sikur moll.
Si e vizatume, po m'dokesh me bel te holl.

Kjo nate e lumja nate, po me duket si ni sahat.
Kur po luj oh shpirt me ty, tjeter sdu me pa me sy.
Kjo nate e lumja nate, po me duket si ni sahat.
Kur po luj oh shpirt me ty, tjeter sdu me pa me sy.
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...