A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikollë Nikprelaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  95
  • Vendlindja:
  • Triesh (Malësi E Madhe) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Mal I Zi 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nikollë Nikprelaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore e Shqiperisë së veriut, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si, lahutë, çiftel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Albin Nikprelaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Zemren Ma Ke Thy (2018)

Kenge E Atmosfere (2014)

Darsma Jonë (2013)

Ani, Ani (2012)

Hidhe Vallen (2010)

Ti Ske Shpirt (2004)

çlirimtaret Koke Per Toke (1999)

Oj Lulja E Malesise

Pa Titull

A E Dini Se ?!


» Dërgo Një Këngë »

Nusja Jone Si Miss
O Sot O Kurrë
Prej Nje Shpati
Bab E Bir
Djali I Kumbares
Jam Shqiptar Jam Malsor
Familja
Mos Bini Tupana
Fukaraja
Ku Je Nane

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Andy Dj

Ismet Bogujevci

Artan Kola

Chika

Agim Tejeci

Hidaver Osmani

Nazmi Belica

Mc Beka

Osman Shehu

Ervin Bushati


Tags: Nikolle Nikprelaj, Nikollë Nikprelaj, Nikoll Nikprelaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019