Albin Nikprelaj
Albin Nikprelaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tuz
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 18 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Albin Nikprelaj është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Albin Nikprelaj është nga Tuzi i Malit të Zi. Ai ka kryer gjimnazin në Tiranë dhe nga viti 2022, nis studimet e larta në Prishtinë. Që në moshën 5 vjeçare është marrë me muzikë, duke u bërë pjesë e shumë festivaleve si: “Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë”- Shkodër; festivali “Dita jonë” – Maqedoni; “IFLC- International Festival of Language or Culture” – Rumani. Më datë 19 Maj 2018, Nikolle Nikprelaj publikon videoklipin "Linda", në b...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0