Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Nikollë Nikprelaj - Azem Galica  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/01/2014

2014-01-18T11:21:20


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Azem Galica" kënduar nga Nikollë Nikprelaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nikollë Nikprelaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rifat Berisha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hej o azem bejt azem galica nja ma trim se ka pas drenica
o ku po del o azem janjame o fill pe vret o ni kapetaneee.

Heeeej kush poi del krajlit mejdan kthetres shqipes rrin mbi shkamb kthetres shqipes rrin mbi shkamb eeeeee hajde kraajl se qe ktu jam sme trembet syni nuk luj kamb sme trebet syni nuk luj kaaamb ee
nuk lujj kambb as strembet syni se ky vend osht veq i yni se ky veend

Ooooo hapi krahet moj drenic hape gjoksin ǁyçavic mej perbi gjylet e topit se per Nder e per Besë t'zotit osht betue Azem Galicaa oooooooooo
kurr si falen kurr si falen kurr si falen shakut dreniceea

Kurr si falen si nenshtrohen 15 plaga 2 sherhohen
15 plag qe jan nër ne dymdhet fise dhe tri feee
n'luft azemi bashk me trimat Çyçavic ku dhez vetimmaa atje birin shqipja e ka ruje drenic ruje pra
gjaku trimit shpesh tka la ftyrë e er tu ti shperla
oooooooooh oooooh ruje trmin ruje pra e ke djal e ke vlla eeeee

Ejjjjj Nuk ka pas Shqipnia kurr nja ma trim se qkish ky burr nja ma trim se qkish ky burr eeeeeeee
kshtu u rrit ai bashk me Çeten atdhetart nuk e drujn vdekjen atdhetart nuk e druujn vdekjeen
atdhetaret se kan frik vdekjen se tremb kush o Azem Bejten se trembb kushhh

Oooo prite trimin oj drenic hapi krahet Çyçavic se pot vjen si trimi i trojet rreth em rreth tuj ra kosoves piskam maleev tuj ju qu

ooooooooooooooooooooooooh ooooooh po i shkon Ati po i shkon Ati poi shkon Ati tuj fluturu eeeeeeejj
kur pe mer pushken e par ish i ri nimdhjet vjeqar me mar hak mrena n'serbi ku o trimi si ai
trim i urt e vizionar bashk veprojn meu atdhetar esa her qe vendi e deshti azem bejtes pushka keshi ne fyt armikut ja mban shtizen se koriti kurr drenicen ooooooooh ooooh prite prite azem galicen

Ejjjjj ra neper dhe ooo drenica thojn oo vra Azem Galica ra per dhe o Shqipnia e shkret qou Azem oo Çeta pot thrret qou mej pri Çetes me trima qysh pat thanë ooooooo HASAN PRISHTINA

Ejjjj qou me shoten e Mehmet Delinë me shti ne rreth edhe ni her Shqipninë
t'pret ni shqipe e ni flamur qe dej sot o nuk u gëzuen kurr

Të pat Shqipnia e te pat drenicaa oooo trim mbbii trimaa ouu AZEM GALICAAAAMë Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet