Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Ku Je Shqipe Moj Nanloke Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ku je shqipe moj nanloke
Ç’ka ç’po dridhet toka jote
Ku âsht kanga e ku janë vallet
Kush Kosovë ti ligu hallet
Çoju Gjergj e dil prej vorrit
Ndalja turrin kti taborrit

Çou ‘dhe i her Gjergj Kastrioti
I zemëruam sikur moti
Ngjeshe shpaten e gëzo nanloken
Dil n’mejdan e dridhe tokën
Kur t’shohë nana e l’shon fshamën
Ki kujdes ku e vën kamën.

N’se shkelë lulet përmbi varre
Djemve, bijave shqiptare
Mos mendo se âsht pranvera
Ato janë do lule tjera
Lule gjaku e lule bore
Çi e kanë rrâjën mrën në vorre.

Kush po derdhë o gjak të ri
Shtriga e vjetër me ushtri
Kush ja vûni o gishtin qarkut
O i plastë zemra e barkut
Ju veshtë nana n’tesha t’zeza
Gjak gjaksorit i qoftë mezja.


Ky tekst u dërgua nga Toni

Nikollë Nikprelaj - Ku Je Shqipe Moj Nanloke
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Shqipe Moj Nanloke".
3. Video është e këngës "Ku Je Shqipe Moj Nanloke", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:


Komente 0