Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nimet Leka - Zemer E Prangosur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ne kete nate te bukur
E di pse me mungon
Je zemeruar por cdo njeri gabon.
Merime mban se te kam lendu
Ta dish se zemra eshte pendu.

Ne burg rri shpirti zemra e prangosur
S'po duroj dot durimi me ka sosur
Xheloz u bana nje shikim s'ma dhe
Te lutem lumturine ma kthe.

REF 2X (2here)
S'po me kalon nata s'di si t'ia bej
Ty te rujte Zoti sa te dashuroj.
C'po me iken mendja Du me te shiku
Me mu vrafte zoti sa keq te kam lendu

Ne kete nate te bukur
E di pse me mungon
Je zemeruar por cdo njeri gabon.
Merime mban se te kam lendu
Ta dish se zemra eshte pendu.

Ne burg rri shpirti zemra e prangosur
S'po duroj dot durimi me ka sosur
Xheloz u bana nje shikim s'ma dhe
Te lutem lumturine ma kthe.

REF 2X (2here)
S'po me kalon nata s'di si t'ia bej
Ty te rujte Zoti sa te dashuroj.
C'po me iken mendja Du me te shiku
Me mu vrafte zoti sa keq te kam lendu

(instrumentale---)

REF 2X (2here)
S'po me kalon nata s'di si t'ia bej
Ty te rujte Zoti sa te dashuroj.
C'po me iken mendja Du me te shiku
Me mu vrafte zoti sa keq te kam lendu


Ky tekst u dërgua nga Emrah LekaNimet Leka
Publikimi: 01/05/2010


Nimet Leka - Zemer E Prangosur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer E Prangosur".
3. Video është e këngës "Zemer E Prangosur", por nuk këndohet nga Nimet Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nimet Leka:


Komente 0