Njomza Kallaba

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
BIOGRAFIA: Njomza Kallaba është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Kreu shkollën fillore e të mesme të muzikes në degen piano dhe kanto solokëndim. U diplomua në fakultetin e Komunikimit Masiv Gazetaresk si dhe në Akademinë e Muzikës. Në Maj 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Mos Mu Lut Neno". Ketu ajo u promovua për herë të parë me këngë të Armend Rexhepagiqit, Darko DImitrov dhe Aida Barakut. Në Nëntor 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Ndal", ku u shperb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Mjellma Berisha

Monika Salihu

Dafina Dauti

Shota Baraliu

Adelina Thaçi

Jehona Sopi

Teuta Kurti

Fjolla Morina

Diellza Kolgeci

Nora Muqaj


Tags: Njomza Kallaba, Njomeza Kallaba

Krijo Një Kartolinë