Më mbaj mend (për 1 muaj)


Noizy - Keepin' It Gangsta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keepin' It Gangsta".
3. Video është e këngës "Keepin' It Gangsta", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Noizy - Keepin' It Gangsta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Këngë e albumit:

"Most Wanted (Mixtape)"

Komente

2 🔥

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00(Intro:)
Yeahh, (yeah babe)
qifsha non pra
qysh thojn: "nije ket sen"

(Verse 1)
You know what it is
so keep it silent
now we don't want the time
to turn to violent,
'cos I'm a cool dude
when to gather atitude
blaming just wanna try me
don't make me flip to move
now missed to my ladies
i gonna find it
you fucked what you heard bitch straight
am a playya i got no love for hoes only,
only for bro's only
for those who keep my name on the roles (whattt)

They say I got to walk
before I start to run
I say you better squise it
if you want it brother gun
you fucking bunch of pussys
we know how to do this
try to catch us sleeping
but wrong you should try the movies
heroes can't remmember
but legends never die
you can never move me
i got my shqipes right behind (whattt)
you hear a click clack
what mothafucka's that
with hundred bulls on my back
bitch does pack (haa)

(REF X4)
You know that i keep it gangsta
i keep it gangsta all the time
'cos when you hear whats 'gonne up here
should know that NOIZY back around (around around)

(Verse 2)
Give me dem tiles give me
give me dem ciles give me
give me the hate cos i've got
all the power give me
give my snows,
my serves or my costumers
give me the respect
stand up for tha hustles
give me the mic
so i rip this sheet a part further
give me the knife
so i put one on his heart now
and i got my name now
and i gotta my shine now
boncilo moccoco baby
give it cos is mine now

They say am crazyyeee
NO beatch I'm lazy
you mean your call
if you talking money baby
numero uno bitch
hustla for life
tattoo on my back
dogy dog i live to diee (what)
it's going down baby
no one can stop us
fuck the police bitch
better go to doctors
i gott my millie milie
so whats the dillie dillie
you gonna bringi bringi
just some bringi killi killi

(REF X4)
you know that i keep it gangsta
i keep it gangsta all the time
'cos when you hear whats 'gonne up here
should know that NOIZY back around (around around)

(Verse 3)
Now make it bounce mommy
what you got for me
now would ride for me
baby would you die for me
now let them know naughty
i'll go back at the masseratii
now keep us money shawty
i'm gonna take you off of the party
i'm kinda crazy uno
numbero uno homie
toni montana baby
just to let you know you know
soldirez we're roling
money controling
love to my shqipes
gangsta we're rolling

I'll make when you're gonna make
i'll shake when your gonna shake
hate us mothafuckas
but my shqipes celebrate (what)
i really make you snow
and i really make you rain
look into my eyes
I'm a mothafucka full of pain (what)
I'm kinda dangerous
I'm known as a hazard
I'll take your mama
and i send her body in the dessert
than i'm gonna walk
and ask you whats wrong
nigga try to call his momma
but she don't answer the phone
(aa haha)

(REF X4)
You know that i keep it gangsta
i keep it gangsta all the time
'cos when you hear whats 'gonne up here
should know that NOIZY back around (around around)


Ky tekst u dërgua nga Honi&cali
Më Shumë Këngë Nga Noizy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet