Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Freestyle (living Your Dream) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

Yeah... e yoooou what's up?

E kom nje flet n'zemer me emra sekret
Per gzime e hidhrime per shok ne gurbet
Drit apo terr parajs apo ferr
Jom me shok deri n'dhe deri kur t'bona sy terr

Nena lekund djepin kujton fmin e vet
Djali vet ne gurbet po jeton ne realitet
Po hek qa ka kismet prej Zotit deri n'vdek
Se zoti ka dhen urdher shqiptari me lind lanet...

A thu kom bo mekate qe kur nuk na falen
A thu e dhash besen dhe dola jasht fjale
A thu baba um ka mallku se kur nuk e kam ndgju
A thu kto jan arsyet qe shqiptari u corientu

Ku e ka nana foshnjen ku e ka motra vllain
Ku e ka baba birin qe tash ja lyp krahin
Me plag t'rona n'zemer prap m'zuni nata
Me plag t'rona prap vitin e ri e hapa.

Kjo jeta na shkoi kur rrafsha mos u vrafsha
kjo jeta qenka si kurvat qe sillka plot telasha si sillkan plot telasha kjo jeta qenka si kurvat qe sillka plot telasha

7 hile 1 trimni a 7 trimni e 1 hile,
A thu a ja nisa textin me nje rresht krejt palidhje
A thu me kejt pengesat jam tregu trim pa vetdije
A muna me ndryshu 7 hile ne 1 trimnie...you know

Smund te ndryshohna osht shum von per tu ndryshu
Po tregoj trimnin e jetes teme se sa mir e kam kalu
Se sa thika kam hanger e sa plumbave ju kam shpetu
Tash jam ul tu shkru o vlla,ty po du me t'msu

Me nje vi 2 me dy me hapsin kam perfundu
Edhe letren spo e shohi mir me pa q'jam tu shkru
Se durt shum po m'dridhen prej jetes q'jam pendu
Pse nuk bona hajr a thu baba m'ka mallku?!

Hajde trimnia trimnia se dul alltia vdiq bruslia
Pse nuk ngjova nane babe si um rrethun rrugt e kqija
Ja vuna drynin jetes teme bash me durt e mija
E tash jum bo pishman moj zemer si plakat e kqija.

M'kujtohet si sod ni dit kur baba um tha o qun
Se shoku i mir me shok shum ju derdhet gjaku n'lum
Tha qe mos mu bo ti ai shoku se shoket loder dun
Shoket dun nje loder tfort dhe loder e fort u bona un

Ku i pata shoket kur m'pat ra pengesa
Si se pash asnjanin kur pom pikte te mbulesa
A thu kom bo trimni se per shoket shum kam hi
E vertet se isha 18 vjec po trut hala si fmi.

Aty ku t thojn shoket je bo i fort si 500 kile
At'her kur t'thon se sje i fort ateher ta kan me hile
Shum pom vjen inati sem kan ardh trut pak si von
A te kisha dhe nje shanc pa ndryshu se kisha lon

7 trimni e 1 hile a veq 1 hile e 7 trimni
me 7 trimni e 1 hile me siguri nuk kthehesh n'shpi
merrum mu si shembull t'mir qe po t'shkruj me ty me qiri

Yauu

Se fjala e fundit babes tem m'tha se tkum bo lanet
Sdu me dit o biri babes a je gjall a ke vdek
Nje sen po ta them varrin mos ma prek
Se veq un e di bir me ty qka kom hek

7 hile 1 trimi 7 hile ni trimi 7 hile ni trimi a 7 trimi e 1 hile
A thu a ja nisa textit me nje rresht krejt palidhje
7 hile 1 trimi a 7 trimi e 1 hile
a thu a ja nisa textit me nje rresht krejt palidhje krejt palidhje

krejt palidhje a thu a ja nisa textit me nje rresht krejt palidhje
7 hile a 1 trimi a 7 trimija e 1 hile

a thu a ja nisa textet me nje rresht krejt palidhje krejt palidhje krejt palidhje a thu a ja nisa me nje rresht krejt palidhje aa?
Much love to my shqipez outthere...Da hatters ( showing the middle finger )

Ky tekst u dërgua nga  Fjolllaa   SlimShady   PoLak1   3nnDr1TRenditja: Top 200
Publikimi: 20/10/2010


Noizy - Freestyle (living Your Dream)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Freestyle (living Your Dream)".
3. Video është e këngës "Freestyle (living Your Dream)", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 0