Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Cunat E Nates Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  534

*NOIZY*
(Chorus)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
OTR kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,

Na jena cunat e nates me ne ska llafe,
Kapucat n'kry krejt me patllake,
heke oren dhe varsen prej qafe,
qiti tan paret mi jep si dhurat ti je,

biznes man une jom biznes boy,
ti ki karta banke, per to kom nevoj,
like ohhh, hajde lujm 1 loj,
nese pergjigjesh sakt une prap fitoj,

like nah, ktu nuk ka shpetim,
bojm gjithcka per mbi-jetim,
dhe nese ti ngul kom, se kam gabim,
i them mfal por kush t’pyti per shpjegim,

like bitch keep moving mos bo si kurvat,
pranoje ket fat dhe merre si burrat,
se sot su kon, nata jote,
noshta dhe mu m'ndodh si zotrrote,

(Chorus)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
OTR kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,

Kjo bot esht e eger e mush me bisha,
ty tra fati me pa kto bisha,
ecim me kapuca, patllake e xhingsa,
karin po mendon se je tu shku me kmisha,

ti je zotni po un jam zot shpie,
ti je n'rrug teme ktu nuk ke hije,
tash pagu taksat fije per fije,
se ti jeton shnosh un po vdes prej urie,

na, na jena t'rritem n'rrug,
dim githcka po nuk dim mu tut,
kshuqe mos u lodh kot se nuk t'foli but,
se jeta e shtir na ka kthy si ujk,

rrim tan bashk krejt si kupet,
dhe asnjoni nuk dahet, asnjo prej ne,
kshu qe mos hy n’mes turmes se zdin cka t'gje,
knej ka ne, nuk ka vend mu stre,

(Chorus)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
OTR kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,
(x2)

jeni krejt anonim nese s’je i ksaj lagje,
as nuk dum me dit se per kun je ardhje,
ort e vona t'shtin telashe,
jena cunat e nates me ne ska llafe,

durt me doreza ska shenja gishtash,
hekri i ftoht ban shkendi me blica,
marrim dhe gzhojat mos t'ket shenja gishtash,
thuj vetes tung bitch hasta la vista, hasta la vista.
OTR 4 life...


Ky tekst u dërgua nga  rinorquni1   ALDOooo   Dadzson


Akordet:

*NOIZY*
(Chorus)
A G C
Na nuk pysim per kerkon,
C G D
as nuk dum me dit per shtet,
F AM DM
ecim vec me rregullat tona,
FM
OTR kshu kena mbet,
G D7
prej fillimit kur u hap,

shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,

Na jena cunat e nates me ne ska llafe,
Kapucat n'kry krejt me patllake,
heke oren dhe varsen prej qafe,
qiti tan paret mi jep si dhurat ti je,

biznes man une jom biznes boy,
ti ki karta banke, per to kom nevoj,
like ohhh, hajde lujm 1 loj,
nese pergjigjesh sakt une prap fitoj,

like nah, ktu nuk ka shpetim,
bojm gjithcka per mbi-jetim,
dhe nese ti ngul kom, se kam gabim,
i them mfal por kush t’pyti per shpjegim,

like bitch keep moving mos bo si kurvat,
pranoje ket fat dhe merre si burrat,
se sot su kon, nata jote,
noshta dhe mu m'ndodh si zotrrote,

(Chorus)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
OTR kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,

Kjo bot esht e eger e mush me bisha,
ty tra fati me pa kto bisha,
ecim me kapuca, patllake e xhingsa,
karin po mendon se je tu shku me kmisha,

ti je zotni po un jam zot shpie,
ti je n'rrug teme ktu nuk ke hije,
tash pagu taksat fije per fije,
se ti jeton shnosh un po vdes prej urie,

na, na jena t'rritem n'rrug,
dim githcka po nuk dim mu tut,
kshuqe mos u lodh kot se nuk t'foli but,
se jeta e shtir na ka kthy si ujk,

rrim tan bashk krejt si kupet,
dhe asnjoni nuk dahet, asnjo prej ne,
kshu qe mos hy n’mes turmes se zdin cka t'gje,
knej ka ne, nuk ka vend mu stre,

(Chorus)
Na nuk pysim per kerkon,
as nuk dum me dit per shtet,
ecim vec me rregullat tona,
OTR kshu kena mbet,
prej fillimit kur u hap,
shperthym krejt do ku do,
ja dham besen njoni tjetrit njo per kejt e krejt per njo,
(x2)

jeni krejt anonim nese s’je i ksaj lagje,
as nuk dum me dit se per kun je ardhje,
ort e vona t'shtin telashe,
jena cunat e nates me ne ska llafe,

durt me doreza ska shenja gishtash,
hekri i ftoht ban shkendi me blica,
marrim dhe gzhojat mos t'ket shenja gishtash,
thuj vetes tung bitch hasta la vista, hasta la vista.
OTR 4 life...Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/10/2012


Noizy - Cunat E Nates
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cunat E Nates".
3. Video është e këngës "Cunat E Nates", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

16
19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 37