A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Noizy - Bojm Pak Muhabet


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  213

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/07/2015

2015-07-04T15:00:01Ti thjesht ma din emrin
Por jo t'kalumen time
Ti thjesht ma njeh grupin
Por jo gjonat intime

Jom lind ne 1 fshat te Shqipëris
Quhet Sukth
Ku shoqnia e rinisë
Hala nuk esht zhduk

Viti 1997
Se bashku me familjen
U larguam
Diku Larg

Për 1 jetë me t'mire
1 te ardhme me t'mire
Se Shqipnia ne at kohe
Na ofronte vetem Zi

Sa net plot me lot
Per vendin dhe per shoke
Koha kalonte
U desh me u bo i forte

Zemra m'u bo cope
Ndjenjat m'u bon te ftohta
Mendja superxhiro
Ku me nis e ku me stop Vlla

Familja shkonte n'mgjes
Dhe vike naten n'shpi
Shume kohe te gjata
Tu pa re edhe shi

Nga nje lufte civile
Ne nje lufte per mbijetim
Ku asnjoni nuk na donte
Na shifnim me hidherim

Sikur kena vra dikon
Ose kena vjdh diku
Ku fjala te vriste
Me shume se 1 dru

Nejse vitet kalun
Dhe koha ndryshoi
2001-shin
O.T.R-in e formoi

Ja nisi per vetembrojtje
Mos me na shkel me kom
Dikush e zgjodhi boksin
Dikush i zgjodhi kongt

Do me futbollin
E do e ndjeken shkollen
OT to the R
We keep on rolling

Grupi ma i kerkum nga
Scotland Yard
You can ask anyone
From dem London guys

Mosha boni t'veten
E na e bonem tonen
Kush e kerkoi
Krej e moren

South to the east
O.T.R me bisha
Na njohin bota
Hala s'ia kena nis vlla

Mbas 10 vitesh
kthehem ne Shqiperi
Semunda O.T.R
Perhapet ne n'cdo shpi

Se folem relitetin
Rinine e mbeshtetem
O.T.R me zemer
Ju tregum se jena mbreter

Plot T'rinj permas
Nga 4 ant e Shqiperise
Ushtria nga Kosova
Ushtria Double-G-s

Ktu ia nisi dhe muzika
Tu u marr dhe seriozisht
Duda m'dha ndihme
Dhe se pyti kerkon hic

Pat besim n'mu
Si shume e shume tjere
Une s'ia mora ftyren por une
Iu dhashe nder

Mbas gjithe ksaj kohe
Shif ku jena sot
Rrezum krejt ca ken
Dhe sot jena on top

Ashtu ka me mbet
Se kto tjert jane t'bute
Heronjte kujtohen
Legjenda s'vdes kurre

Sot takohena ne Europe
Ose diku neper bote
Rrethi jone Çelik
Jo, rrethi jon i fort

Kena pare llom
Sukses me t'bo dom
Eci me koka shteti Bitch
A m'kupton

Ktu nuk bohet fjal per lojna
Kur permenet O.T.R
Bohet fjale per vite rruge
qe ti as n'filma s'i ke pa

Bohet fjal per sakrifica
Ku vllau vret per vlla
Ja rujn shpinen Njoni-Tjetrit
1 per krejt e krejt per 1

Bohet fjal per do fmi
Qe jane rrit n'rrug t'Londres
T'rrit pa non e bab
Tash i sillna krejt botes

Ktu bohet fjal per lot
I derdh nga malli tepert
Per familjen e shoqnien
Qe lam n'shqipnine e vjeter

Tash hajde m'thuj qe ti vret per ne
Ose hajde m'thuj qe ti vdes per ne
Ti s'e din se cfar do me thon
Qe t'jesh O.T.R perjet

(x2)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R perjet"

Shpesh gjinja m'thojn
Ke bo pare i ke Q* nonën
E t'shofin krejt me t'futme
Hajt se ka ky c'ia Q* nonën

Kto sene s'me demtojn
Kto gjeste vec me zgjojne
Ato qe ma dojn t'miren
Edhe terrin ma ndricojne

Xhelozi urrejtje
M'kan bo pak me vesvese
Kto jane pasojat
Qe t'vijne mbas gjithe suksesit

Njerez me shume ftyra
Lekura e me shume ngjyra
Ne çdo situate
Ndrrohen me kry detyra

Tash ndoshta po qesh
Edhe ndoshta s'ta ndjen
Por nuk eshte mire t'kafshosh
Doren qe t'ushqen

Ka thon dikur i mocmi
1 her mundesh me ma kall
Heren e dyte dije se ke humb
1 shok shume t'rralle

Saqe ty ta fal
Se per ty i vjen gjynah
Mbasi e kalove lumin
Ti nuk thu as javalla

Dit e sotit
Perdit I lutna zotit
Ruhem nga kto mizerie
Rum famijen edhe shoket

Tash fama dhe suksesi
Plot interesi
Plot njerz permas vijn m'thojn
Per ty vdesim

Po m'vjen me qesh
Sesi koha ka ndryshu
Se dikur nuk m'kan dasht
Tash nuk munden pa mu

Me muzike i ushqeva
Iu hina thell n'tru
Iu zbrita poshte n'zemer
Totalisht me i pushtu

Kam fol per jeten teme
Veshtiresite qe kam kalu
Kjo jeta esht thjesht 1 prove
Dhe provat une shume i du

Tu mendu dhe per t'kalumen
Nga 1 tjeter kendveshtrim
Tu e pa dhe jeten teme
Sikur t'jem 1 anonim

Dhe nese sheh me kujdes
Eshte 1 film plot drama
Njerez me plot ftyra
Qe folin plot perralla

Eshte si film me aksione
Ku humbjet jane t'rralla
Me t'thon drejten shoku jem
Humbjet knej jan nada

Ktu ka vec fitore
S'njofim sen tjeter
Shpinen si Çelik
Falminers shoqnis vjeter

Plot here u zhgenjeva
Nga besimi i tepert
Sa here m'kan thon
Qe ti beson si gur i verber

Plot paralajmerime
Nga njerez qe m'dojn t'miren
Por une prap iu jap shans
Se kurre nuk i dihet

Nese ke qellime t'kqija
Ndaj meje kur une t'nidhmoj
Zoti eshte i madh Shqipe
Ai nuk di t'harroje

Jap gjithcka per ty
Vej dhe jeten tem n'rrezik
Gati hupi shoqnien
Vec me ty me qene besnik

Mos ma merr per dobesi
Nese te tregoj dashni
Thjesht po t'jap shansin
qe mua sma dha asnji

E kam zemren qaq t'madhe
Sa ty sta merr mendja
Mate B*thën mire
Kur une t'shti mrena

Mos harro nvendin ton
Rrespektoje ma t'vjetrin
Ska dallim mes nesh
Thjesht Çeshtje Rrespekti

Duhet kohe e gjate
Me fitu zemrat tona
1 vit a 2 vjet, ka shume mundesi
T'jene prova
.
dhe fundin ta tregoj,
na eksperienca e kom.
vtm 1 nga 100 provat i kalon

(x3)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R PERJET!!"


Lyrics submited by  ALDOooo   EnNii   erisaotre-Cards (6)

2019-01-20 06:38:30
Ka thon dikur i moçmi
1 her mundesh me ma kall
Heren e dytë dije se ke humb
1 shok shumë t'rrallë
U krijua nga Arda 2018-12-15 19:59:10
Tash ndoshta po qesh
Edhe ndoshta s'ta ndjen
Por nuk është mirë t'kafshosh
Dorën që t'ushqen
2018-10-14 13:14:11
Ti thjesht ma din emrin
Por jo t'kalumen time
Ti thjesht ma njeh grupin
Por jo gjonat intime
U krijua nga Drilonkryeziu 2018-09-09 05:31:36
Ktu nuk bahet fjalë për lojna
kur përmendet O.T.R
Bëhet fjalë për vite rrugë
Që ti as n'filma s'i ke pa
2018-07-27 14:54:19
O.T.R me bisha
Na njohin bota
2018-01-04 17:40:54
Njerez me shume ftyra
Lekura e me shume ngjyra
Ne çdo situate
Ndrrohen me kry detyra

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019