TEKSTESHQIP

Noizy
Edhe Sa
Lyrics

Chorus :
Edhe sa duhet te vuajme ne
Edhe sa duhet te shuajme ne
A po sheh se cka po ndodh
A po shes sa jemi lodh
Edhe sa duhet te vuajme ne
Edhe sa duhet te shuajme ne
A po sheh se cka po ndodh
A po sheh sa jemi lodh

Verse 1 :
Rruget krejt te zanme rroga qesharake
Gjoja ma e leht me gjet sot esht patllane
Normal qe ka vrasje vetvrasje
Baba i jep cigare fmis ca edukate
Ktu nis problemi ca marrim nga shpia
Ca nxjerrim nga shpia dhe rrethi shoqeria
Komshiu spiuno se i myti xhelozia zilia
S’sheh punt e veta po merret me hallet e mia
Look, e du suksesin po ma shum shnetin
S’jom kundra shkolles po jam pro fitnessit
Smart, prej jetes, i fort, prej vetes
Po e boj ket kang jo vec per kta sot
Dhe ata qe do vin mas jush
Dhe ata qe do vin mas tyre le ta din qe
Jo popullin fiton nket fush beteje
Ndertime pa leje me leje e gjete se gjete
Kontrata shumfletshe
Gjykata gje tjeter per token e gjyshit qe e kena me leter
Eshte leter e vjeter
Ne 1943 po flas te verteten dhe vet te verteten
Kam lexu edhe leter (testamentin e vjeter)

Chorus:
Edhe sa duhet te vuajme ne
Edhe sa duhet te shuajme ne
A po sheh se cka po ndodh
A po sheh sa jemi lodh
Edhe sa duhet te vuajme ne
Edhe sa duhet te shuajme ne
A po sheh se cka po ndodh
A po shes sa jemi lodh

Verse 2:
Nuk besoj ne humbje as te dorzona
Esht e veshtir brrylat e rona
Edhe pak te fort mos tleshona
Mund tja dalim nese veprojna
Ku ka nat do ket edhe drit
Kush ka mend do ket edhe frik
Kodra e veshtir po fundi esht mir
Nese don kualitet asgje nuk vjen lire
Nese don sukses, nuk vjen
Duhesh me shku me e mar me e sjell
Duhesh me shku si me shi si me diell
Munesh me korr vec nese ke mbjell
Fokusin duhet me pas te synimi
I dedikova jeten synimit
Sigurisht po ka pasoja
Gjeja peshen balancimit

Bridge:
Mendo se je ma i miri
Qendro lart si ma i miri
Mos harro dhe veten
Shentin familjen
Krejt gjonat qe kan rendsi per ty
Duhet me pas fokusin vet te synimi
Nese don sukses
Por gjithcka ka pasojat e veta
So gjeja peshen balancimit
The ALPHA

Chorus:
(Noizy)
Edhe sa duhet te vuajme ne
Edhe sa duhet te shuajme ne
A po sheh se cka po ndodh
A po sheh sa jemi lodh

DËRGOI: