Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nokë Sinishtaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Kshevë 
  • Mosha:
  • 75 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Nokë Sinishtaj është një shkrimtar. Nokë Ndue Sinishtaj është shqiptar nga Mali i Zi, poet, përkthyes dhe ish prift katolik. Nokë (Ndue) Sinishtaj ka lindur në fshatin Kshevë të Grudës, pjesa e Malësisë së Madhe që i takon Malit të Zi, rreth 7km në largësi të qytezës së Tuzit. Pseudonimin Nokë, e merr nga prindërit e tij, një pseudonim që në fakt në zonë të Malësisë së Tuzit është emër pasi emri Ndue në këto anë njihet si Nua apo Nokë. Ka studiuar teologjinë, letersinë dhe filozofi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Bekim Sinanaj

Adis Vishi

Sotiraq Naci

Shaban S Shabani

Imarton Osmani

Arber Sokoli

Met Sadiku (Poet)

Endi Dresha

Kushtrim Ymeri

Vaso Papaj

Tags: Nokë Sinishtaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet