Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Nonda Kajno

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Nonda Kajno është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore korçare. Kantautori Nonda Kajno mbetet një ndër serrenatistët më në zë të këngës korçare. Ai mbetet i pari në historinë e Shqipërisë që në vitet 1970 krijoi grupin e parë muzikor me 3 kitara që më vonë u përhap dhe në Tiranë. Pas Festivalit të 11-të edhe këngët e tij si dhe ai vetë u godit duke e quajtur “se kisha qenë liberal, kisha sjellë ritmet dhe muzikën perëndimore, kisha koncepte mikroborgjeze, desha të degjeneroja rininë”. Në fakt shokët e vërtetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mihallaq Andrea

Agon Nimani

Pitt

Latuà

Chika

Viagra

Orhan Zeneli

Danny Boy

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Niku

Tags: Nonda Kajno


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet