A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Dashuri Rinore


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/09/2016

2016-09-20T20:56:33

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno


O dashuri rinore,
si era e vjeshtes vjen,
Dhe perseri si era shkon,
trishtim ne zemer me le.
Me puthje te embla erdhe ti,
as sot un nuk e di.
Jo s’e kuptova cfare ishe ti,
nje djall apo hyjni

Refreni:
Por koha shpejt kalon,
si hera,qe gjethet rrezon
Endrrat e mija u shuan
sa nuk ishte von.
Jo sdo gaboj perseri,
per mua kjo ish nje mesim.
Serish pranvera vjen,
nje dashuri tjeter te sjell

I vogel isha une ateher,
se njihja pabesine
Por jeta per cdo dite te meson,
sa here qe ti gabon
Me puthje te embla erdhe ti,
as sot un nuk e di
Jo se kuptova cfar ishe ti,
nje djall opo hyjni

Refreni :
Por koha shpejt kalon,
si hera,qe gjethet rrezon
Endrrat e mija, u shuan
sa nuk ishte von.
Jo sdo gaboj perseri,
per mua kjo ish nje mesim.
Serish pranvera vjen,
nje dashuri tjeter te sjell


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019