Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Robi I Shpirtit Tend  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/04/2016

2016-04-17T05:58:46+00:00Sa endrra fshihen tek ky kujtim
Endra te bukura rinore
Jo s’e kuptova asnjehere
Sa e shtrenjte per mua ish dashurija

Nje rob i shpirtit te cmendur u bera une
Gjithesine ne duart e tua lash
Kisha vrare pa dashur shpirtin tim
Kisha vrare te vetmen dashuri

Ne gjoksin tend un koken ta mbeshtes
Te te zgjoj nje shprese nje dashuri
Ne shpirtin tend,oh sa kujtime zgjoj
Ne c’dashuri te te kerkoj ty valle

Refreni :
Dhe zemren time po e deshe merma
Ti s’e kupton pa ty nuk mund te jetoj
Nje cast te vetem dua te jem prane teje
Te t’perqafoj e te te puth me mall
Ne hapesiren krejt te kalter te jetojm
Ku dielli reze arte te na mbuloje
Ku hena e zbehte buzet te na i bashkoje
Te dehem si i cmendur bashke me ty.

Kaluan vite por zemra nuk u tret
Ky mall i shpirtit cdo dite mua me bren
Ne qenjen time e vetme tine je
Nga mendja kurre jo kurre nuk te harroj


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet