A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Nonda Kajno & Alma Bezhani - Ne Moshen E Dashurise


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/08/2016

2016-08-23T17:59:39

Ne moshen e dashurise,
Kur isha 20 vjet.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Te lashe ty moj Tana,
Telashe ne vetmi.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.

Refreni 2x:
Mendoja, mendoja,
Mes dhimbjesh kujtoja.
Shkelqimin e syckave te saj.
Ku shkoj dashuria,ku shkoj lumturia,
Pse vyshket venitet ajo valle.

Nena me shkruan leter,
Se Tana esht martuar.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tanen e zemres time,
Tani s’do ta kem me,
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019