A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Emigranti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/09/2010

2010-09-29T19:23:03

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno


Kur une ika,nje dite dimri,
Dhe te lashe, I permalluar.
Me percolle, oh me dhimbje,
Shqiperi,o nene e dashur. ( 2 here )

Refreni :
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.

Emigrant, un e kam emrin,
Emigrant, ne dhe te huaj.
Oh po malli, per vendlindjen,
Ma bren zemren, me ben te vuaj. ( 2 here )

Refreni:
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.

Lotet e mija, si Kristal,
Po I mbaj, I mbaj te fshehur.
Se me presin, o nene e babe,
M’pret nje grua, dhe femijet.

Refreni :
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019