A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Ah Sa Të Kam Dashur


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/10/2016

2016-10-09T19:49:16

Muzika & Teksti:

Nonda Kajno


Ato dite te nentorit.
Kur u njohem ted y bashk.
Me buzqeshje dhe me thoshje,
Se s’do ndahesh asnje cast.
Po ku shkuan aio dite,
Po ku shkoj kjo dashuri.
Rri ne heshtje dhe mendohem,
Te kujtoj un ne vetmt. ( 2 HERE )

I kujtoj un ato vite,
I kujtoj un plot me mall.
Ah kitar kitare e dashur,
Si s’mu ndave asnje cast.
Ah kitar kitare e dashur,
Si s’mu ndave asnje cast.

Refreni :
Lerme ti ne enderrime,
Lerme me vojtjet e mija
Lerme ti me dhimbjen time,
Lerme ti mos me mundo.

Oh sa te kam dashur,
Ku s’po te kerkoj.
Ku esht ajo dite,prap te te takoj.(2 here )

Oh sa ftot kur s’te kam prane.
Nuk e di valle se ku je.
Nuk e di me ke je prane.
Nuk e di kush t’ledhaton. ( 2 here )

Refreni :
Lerme ti ne enderrime,
Lerme me vojtjet e mija
Lerme ti me dhimbjen time,
Lerme ti mos me mundo.

Oh sa te kam dashur,
Ku s’po te kerkoj.
Ku esht ajo dite,prap te te takoj.(2 here )


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019