A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Nonda Kajno - Princeskes Se Vogel Meril


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/10/2014

2014-10-13T17:21:19

Sot e mbushe ti vitin e pare
Qe ke ardhur o ne kete jete,
O Meril, o e vogla e bukur ,
Ne gjith boten si ty s’do te ket
Zeri yt eshte kenge perhere
Melodija e bukur e moshes,
Vogelushja me e bukur e Korces,
Je ti mbeska e ime Meril

Refreni :
Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhaton

Se do ikin o vitet me radhe
Ti do rritesh do behesh e madhe,
Kur te veshesh fustanin e bardhe,
Nuk e di a do jem apo jo.

Po kudo, qe un te kem shkuar,
Sa do larg qe un mund te kem ikur,
Bej nje ze te me thuash ti mua,
Qe Merilka e jote te do

Si ujet e lumit. Do ikon vitet.
Ti mbeska ime e madhe do t’jesh,
Dhe do kujtosh ti, e mallengjyer,
Ditet e bukura qe bashk po kalojm

Ti bekimin mer sot nga une
O moj mbeska ime e dashur
Une I shoh keto dockat e tua
Neper thinjat e mija kerkojne

O Meril o e vogla e bukur
Sot e mbushe o vitin e pare.
Vogelushja me e bukur e Korces
Je gezimi I yne perher.

Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhaton


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019